O nás

Společnost VAPE se zabývá vývojem, výrobou a prodejem zapalovacích systémů, digitálních řídících jednotek, alternátorů, regulátorů a jiných přístrojů s použitím na motocykly, vodní čluny, sněžné skútry a jiné zážehové motory.

Firma zaujímá v Evropě přední pozici ve výrobě elektropříslušenství pro historické motocykly, vodní a sněžné skútry, dodává do prvovýrob i desítkám servisů. Své výrobky vyváží do více zemí Evropy, např. Německo, Španělsko, Rakousko, Švýcarsko aj.

 

FIRMA VAPE SPOL. S R.O. BYLA ZALOŽENA V ROCE 1991.

    Společnost vznikla v regionu s dlouhodobou tradicí leteckého a automobilového průmyslu. Zakladatelem firmy byl současný jednatel, který společně s 8 zaměstnanci s odbornou praxi, vytvářeli základ společnosti. Již prvním záměrem bylo: Vstoupit na světový trh v oblasti zapalovacích a zdrojových souprav pro historické motocykly mnoha typů světových, továrních značek. Následné aktivity pak směřovaly na vývoj, výrobu a prodej komponent zapalování, alternátorů a regulátorů napětí nejen pro motocykly, ale také pro vodní skútry, malotraktory a jiné spalovací motory.

 

 Činnost firmy byla zahájena v květnu 1991, v garáži rodinného domu a dále realizována přes několik pronajímaných prostor. S postupným nárůstem zaměstnanců bylo nutné hledat další, větší administrativní a výrobní prostory. V roce 2004 se podařilo koupit vhodný, byť velmi zdevastovaný objekt na Bílanské ulici v Kroměříži, v nynějším sídle firmy.

       Koupě tohoto objektu znamenala velký pozitivní zlom pro další růst firmy. Velká rozloha objektu umožnila nejen moderně rekonstruovat stávající nemovitosti, ale také postavit nové budovy a objekty. Architektonické rozdělení jednotlivých budov i místností slibovalo dobrou budoucnost dalšího rozvoje firmy.

     V každém roce docházelo průběžně k výrazným rekonstrukcím, výstavbě a modernizaci celého objektu firmy. Souběžně bylo značně investováno do nákupu nových, moderních technologií. Od roku 2006 bylo v areálu postaveno a vybaveno několik dalších budov.

 

 

  Lze však zdůraznit, že prvních 15 let existence firmy bylo nesmírně náročné období pro získání finančního zajištění podnikání a následného splácení získaných úvěrů. To všechno bylo v době velmi nestabilního tržního prostředí. Stejně tak bylo velmi náročně, si vybudovat dobré postavení na trhu a získat důvěru zákazníků.  To všechno si vyžadovalo opakovaně vstupovat do velkých rizik, s jasnou vizí, maximálním úsilím a neochvějnou vírou v lepší budoucnost.

    Velké dílo se podařilo a v současné době je areál firmy i technologické vybavení na velmi dobré úrovni, srovnatelné s evropským trendem.